wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kontakt

 • ImperiumZabawek.plNasze sklepy:

  - WARSZAWA -
  ul. Myśliborska 53
  tel. 504 212 282
  Pon - Pt 9.00 - 19.00
  Sob 10.00 - 14.00

  - WARSZAWA -
  ul. Myśliborska 85
  tel. 511 79 49 29
  Pon - Pt 9.00 - 19.00
  Sob 10.00 - 15.00

 • E-mail:sklep@imperiumzabawek.pl
 • Telefon22 889 00 11

Opinia o produkcie

Tania zabawka, która może sprawić wiele radości naszemu dziecko bądź w prezencie. Kręgle są kolorowe, lekkie, łatwo się czyści. Jak dla mnie mogłyby mieć…
Ocena produktu 5/5

Producenci

Systemy płatności

 • eserivce
 • Dotpay
 • BGŻ
Strona główna1 » Blog

Blog


ŚWIAT ZABAWEK WADER - NASZE MARKI

06-02-2019Wyświetleń: 91
ŚWIAT ZABAWEK WADER - NASZE MARKIWADER, a raczej "WADER-WOŹNIAK sp. z o.o." obecnie prowadzony przez braci Woźniak liczy sobie już ponad  27 lat. Ten w 100% polski producent zabawek należy do ścisłej czołówki europejskich producentów zabawek z tworzywa sztucznego dla najmłodszych dzieci! Jest także jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży dziecięcej.
Przeczytaj całość

NASZE MARKI- CLEMENTONI

25-01-2019Wyświetleń: 73
NASZE MARKI- CLEMENTONINasze Marki - Clementoni
Zabawa to poważna sprawa. Nigdy nie powinniśmy przestawać się bawić, szczególnie gdy już stajemy się dorośli. Firma  powstała, aby pomóc dzieciom uczyć się poprzez wspieranie ich rozwoju za pomocą języka, który znają najlepiej i co przychodzi do nich w sposób naturalny - za pomocą zabawy.
Przeczytaj całość

NASZE MARKI- DUMEL.

18-01-2019Wyświetleń: 98
NASZE MARKI- DUMEL.

Zabawki firmy DUMEL pobudzą wyobraźnię dziecka poprzez możliwość beztroskiej zabawy i wykorzystania jego niekończących się pomysłów. Każda  zabawka wykonana jest z najwyższej jakości surowców, odpowiada europejskim normom bezpieczeństwa oraz posiada certyfikat CE dzięki temu jest bezpieczna dla dziecka. Zabawki ,które będą z Waszym dzieckiem od dnia narodzin do momentu kiedy stanie się samodzielne.

Postaramy się Wam przybliżyć zabawki firmy Dumel.


 
Przeczytaj całość

POMYSŁY NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

15-01-2019Wyświetleń: 119
POMYSŁY NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu. Warto pamiętać, aby złożyć im życzenia w dniu ich święta.
Mamy dla Was kilka propozycji jak uczcić ten dzień.Nie musimy przy tym wydawać pieniędzy na drogie prezenty. Warto zrobić coś samemu.
Jak wiemy prezent przygotowany własnoręcznie przez najmłodszych cieszy najbardziej.

Przeczytaj całość

NASZE MARKI - TM TOYS.

11-01-2019Wyświetleń: 70
NASZE MARKI - TM TOYS.

ZABAWKI PRZYJAZNE DZIECIOM – TM TOYS

Jest to motto firmy TM TOYS  co gwarantuje Wam najwyższą jakość produktów i wiele radości  i zabawy dzieciom. Zabawki posiadają wszystkie niezbędne badania i atesty dzięki temu zapewniają bezpieczeństwo i i właściwy rozwój dziecka.  Wszystkie artykuły są dopasowane do odpowiedniej grupy wiekowej oraz posiadają walory  zabawowe i edukacyjne. Firma  zdobyła wiele nagród w konkursach dla producentów zabawek.

Najpopularniejsze produkty firmy TM TOYS, które posiadamy w naszym sklepie:

Przeczytaj całość

BAWIĆ SIĘ JEST RZECZĄ LUDZKĄ?

02-08-2018Wyświetleń: 227
BAWIĆ SIĘ JEST RZECZĄ LUDZKĄ?Zabawa to aktywność sięgająca najgłębszych początków ludzkości. Z antropologicznego punktu widzenia nie istnieje społeczność (kultura, cywilizacja), której członkowie nie znaliby zabawy. Zabawa to nie tylko rozrywka to przede wszystkim rozwój i edukacja. Treść zabaw  jest ściśle związana z otaczającą rzeczywistością.
Przeczytaj całość

Nie ma głupich pytań??? Zamień głupie pytania w mądre polecenia!

10-07-2018Wyświetleń: 286
Nie ma głupich pytań??? Zamień głupie pytania w mądre polecenia!Dzieci, jako młode osobniki, dopiero co poznające świat, obok naukowców i dziennikarzy, są autorami największej liczby pytań. Dzieci wciąż pytają i pytają... Dorośli zmęczeni ciągłymi "a po  co?", a dlaczego?"  skłonni są nazwać te pytania głupimi bo dotyczą (w ich mniemaniu) błahych lub oczywistych kwestii lub zadawane są po raz kolejny. Ale to dorośli zadają dzieciom głupie pytania - pytania retoryczne.
Przeczytaj całość

TOY HISTORY - jak to się stało, że kamień i patyk przeistoczył się w skomplikowaną zabawkę?

23-06-2018Wyświetleń: 240
TOY HISTORY - jak to się stało, że kamień i patyk przeistoczył się w skomplikowaną zabawkę?Zabawki były i są ściśle związane z rzeczywistością otaczającą dziecko. Dzieci od najmłodszych lat,  podpatrując dorosłych,  aranżują zabawy naśladowcze, odtwarzają sytuacje znane im z życia codziennego, a co za tym idzie potrzebują charakterystycznych przedmiotów (figurek zwierząt, pojazdów, drobnych narzędzi, przebrań itp.). Stąd zabawy w lekarza, sklep, strażaka, gotowanie, sprzątanie, zabawa w ogrodnika, zamiłowanie do pojazdów typu traktor, autobus, ambulans czy wyścigówka.
Przeczytaj całość

FENOMEN PUZZLI

05-06-2018Wyświetleń: 188
FENOMEN PUZZLIPuzzle to forma rozrywki polegająca na składaniu dużego obrazka z małych fragmentów o charakterystycznych kształtach. Układanie puzzli to aktywność międzypokoleniowa; nie ma limitu wiekowego, decyduje stopień trudności i liczba elementów. Aby ułożyć puzzle, trzeba dokładnie przeanalizować obrazek. Następnie odnieść każdy element układanki do tej całości. To doskonałe ćwiczenie koncentracji, myślenia i pamięci wzrokowej.
Przeczytaj całość

INTEGRACJA SENSORYCZNA - poczuj świat wszystkimi zmysłami

29-05-2018Wyświetleń: 126
INTEGRACJA SENSORYCZNA - poczuj świat wszystkimi zmysłamiCzłowiek  odbiera bodźce ze świata zewnętrznego oraz z wnętrza swojego ciała poprzez receptory i narządy zmysłów. Suma wszystkich informacji przetwarzana jest przez  mózg. Dzięki temu człowiek buduje wiedzę o sobie (swoim ciele, położeniu poszczególnych części ciała) i wiedzę o świecie, może  zareagować na zmiany w otoczeniu. Okryje się kiedy zrobi się zimno, zmruży oczy w odpowiedzi na błysk lampy z aparatu, potrafi utrzymać równowagę na rowerze... Taka prawidłowa organizacja wrażeń sensorycznych napływających z receptorów nazywana jest integracją sensoryczną.
Przeczytaj całość

BAJKOTERAPIA - Klucz do umysłu dziecka

12-05-2018Wyświetleń: 139
BAJKOTERAPIA - Klucz do umysłu dzieckaŚwiat dziecka i świat dorosłych to dwa różne światy. A przecież każdy dorosły był kiedyś dzieckiem... Dziecko to mały człowiek, który rozwija się, kształtuje, uczy by w efekcie stać się dorosłym.
Przeczytaj całość

Klocki. Dlaczego są ważne w rozwoju dziecka?

27-06-2017Wyświetleń: 368
alt
Klocki drewniane to ważny element w rozwoju dziecka.
Pozornie to zwykła zabawka, która pobudza kreatywność i wyobraźnię malucha.
Dodatkowo wpływa pozytywnie na jego rozwój manualny. Są idealne dla chłopców i dla dziewczynek. Dlatego uniwersalna zabawka sprawdzi się w pokoju każdego malucha.


 
Przeczytaj całość

SPOSÓB NA OGROMNE BAŃKI MYDLANE

08-06-2017Wyświetleń: 376
Bańki mydlane - to zabawa, która nigdy się nie kończy. Jak powstaje bańka mydlana? W jaki sposób stworzyć ogromną bańkę, która przez długi czas będzie unosić się w powietrzu? Jest wiele technik i produktów. Przedstawiamy te, które są bezpieczne i znakomicie sprawdzą się w zabawie na świeżym powietrzu.
                                     alt
Przeczytaj całość

DZIECIĘCE OKNO NA ŚWIAT

02-05-2017Wyświetleń: 390
Z pewnością zastanawiacie się co możecie zrobić dla swojej pociechy, żeby w przyszłości było szczęśliwe i mądre.

Odpowiedź jest bardzo prosta – wystarczy zabawa! To ona potęguje każdy aspekt procesu rozwoju i uczenia się dzieci.

Brzmi banalnie ale to zabawa jest dziecięcym oknem na świat. Maluch od najmłodszych lat podczas zabawy z rówieśnikami angażuje wszystkie swoje zmysły.
Ten rodzaj myślenia sprzyja pozytywnemu rozwojowi umiejętności czytania i pisania. Dzieci łączą przedmioty ze zdarzeniami, dodatkowo używają języka w różnych kombinacjach do tworzenia własnych narracji. Wcielają się w różne role i uczą się funkcjonowania w danej sytuacji.

 
Przeczytaj całość

PAN PYTALSKI

18-04-2017Wyświetleń: 213
Nasze dzieci wraz z wiekiem stają się coraz bardziej ciekawe świata. Dopóki nie potrafią mówić odkrywają świat za pomocą smaku, dotyku i sprawdzają swoje fizyczne możliwości. Przyglądają się otoczeniu z szeroko otwartymi oczami.

Kiedy zaczynają mówić stopniowo zaczynają formułować swoje myśli. Nic dziwnego, że zasypują dorosłych często trudnymi i zaskakującymi pytaniami. Stale słyszymy: „jak?”, „dlaczego?”, „kiedy?”, „gdzie?”, „po co?”
Pora dnia nie ma znaczenia. Każda sytuacja jest dobra, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego!

Choć momentami bywa to męczące, to nie pozostaje nam nic innego, jak podążać za pociechą i towarzyszyć jej w odkrywaniu tajemnic świata.
Przeczytaj całość

Zapomniane zabawy podwórkowe

23-03-2017Wyświetleń: 274
W dobie nieustannego rozwoju nasze pociechy mają wszystko podane na tacy. Z wszelkich dóbr należy korzystać, nie zapominając w tym wszystkim o kreatywności! To ona napędza nasze twórcze myślenie, a w przyszłości gwarantuje sukces.

Wychodzimy do Państwa z propozycją nie do odrzucenia.
Co powiecie na to, żeby przestać narzekać i wziąć sprawy w swoje ręce?
Jeśli moda stale powraca to przecież modne zabawy również powinny!
Im szybciej zaczniemy tym lepiej. Dlatego poniżej przypominamy ulubione przez wszystkich zabawy podwórkowe.
Przeczytaj całość

SŁOWA MAJĄ WIELKĄ MOC

02-03-2017Wyświetleń: 229
Czym tak na prawdę jest wychowanie?
Na ten proces składa się cała gama usystematyzowanych procesów, które mają za zadanie wywołać u dziecka adekwatne zachowania w różnych sferach ( intelektualnej, uczuciowej czy moralnej).
Jest to interakcja, która oddziałuje jednoczenie na opiekuna i malucha, tym samym oboje wzajemnie wpływają na swoje zachowania.
Tak jak i każdy człowiek jest inny, tak i dziecko jest indywidualną jednostką. Dlatego nie porównujmy swojego dziecka do rówieśników. Takie postępowanie nie przyniesie żadnej korzyści, a jedynie pozostawi w dziecku zaniżone poczucie własnej wartości.
Przeczytaj całość

Pokłady inteligencji. Gdzie ich szukać?

26-02-2017Wyświetleń: 222
Powszechnie wiadomo, że kluczem do sukcesu jest wiedza. Skąd ją czerpać? Odpowiedź jest bardzo prosta – wystarczy czytać.
Ważne, aby wykształcić ten nawyk już w dzieciństwie. Następnie skrupulatnie go pielęgnować i czerpać same korzyści.
 
Lektura jest najlepszą i najtańszą inwestycją w przyszłość każdego dziecka. Zacznijmy od baśni, które są prostą kreacją rzeczywistości, tym samym są zgodne z tokiem myślenia dziecka. Piękne opowiadania mają szczęśliwe zakończenie, więc przynoszą dziecku radość i wyzwalają optymizm.
Poprzez identyfikację dziecka z bohaterem buduje on swój własny system wartości oraz wzorzec postępowania
Wzbogaca swój świat wewnętrzny, rozwija wyobraźnię i pozwalają na upust emocji oraz wrażliwości.
Przeczytaj całość

Z wyobraźnią za pan brat!

14-02-2017Wyświetleń: 209
Dzięki dobrze rozwiniętej wyobraźni rozwija się nasz umysł. Bardzo ważne jest, aby pomagać dzieciom w jej kształtowaniu.
Kiedy wyobraźnia pojawia się u naszego dziecka ? Dzieje się to wówczas, gdy dzieci stają się samoświadome. Zaobserwujemy to w momencie,  kiedy pociecha wyraża swoje preferencje, sygnalizuje nam o swoich potrzebach czy rozpoznaje swoje odbicie w lustrze.
Przeczytaj całość

Zabawa po zmroku

07-02-2017Wyświetleń: 184
Nie pozwól maluchowi na nudę! Zimowa aura - to nie powód do narzekania.
Choć ciemność skrywa w sobie wiele tajemnic i magicznych przygód, to niestety dla wielu maluchów jest powodem do paniki.
Kiedy Twoje dziecko widzi jedynie zarys przedmiotów ukrytych w mroku, to jego wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach. Pojawia się niepokój, a spod łóżka i z szafy wyskakują potwory.
Przeczytaj całość

"By niejadek zjadł obiadek"

01-02-2017Wyświetleń: 216
Dzieci słyną z tego, że są niejadkami. Bywa, że ograniczają swój jadłospis do kilku potraw. Jednak nie zapominajmy, że zdrowe jedzenie jest kluczowe dla rozwoju Waszych pociech. Dlatego podpowiemy Wam, co zrobić, żeby warzywa znikały z talerza malucha!

Zabawkowe warzywa kształtem i kolorem odzwierciedlają te prawdziwe, a ich konstrukcja pozwala na „krojenie” zabawkowym nożem. Dostępne są również pluszowe warzywa i owoce. Pomysłów na zabawę jest niekończenie wiele, ważne by maluch mógł „zaprzyjaźnić się z warzywami”. Pluszowa maskotka w formie marchewki może zostać zabawnym i trafionym upominkiem oraz najukochańszą przytulanką Waszych dzieci.

 
Przeczytaj całość

Zabawki drewniane

13-11-2016Wyświetleń: 165
Zabawkami drewnianymi  bawili się już nasi rodzice, dziadkowie oraz pokolenie starsze. Z czasem zostały odstawione na przysłowiową półkę, by ustąpić miejsce plastikowym, elektronicznym i interaktywnym zabawkom. W ostatnim czasie jednakże coraz częściej są one ponownie wybierane w szczególności przez rodziców "Eko", którzy rezygnują z chemicznie barwionych i sztucznych materiałów.
Dlaczego warto stawiać na zabawki drewniane?
Przeczytaj całość

Wybór Zabawek

25-09-2016Wyświetleń: 733
Wybór Zabawki
Mikołaj, gwiazdka czy też Dzień Dziecka, okazji jest doprawdy sporo. A co z wyborem ?
Tu zaczyna się nasz odwieczny problem – problem wyboru właściwej zabawki
My jako już rodzice nie możemy nie trafić z zakupem, nie możemy w jakiś sposób rozczarować naszej pociechy, bo przecież nie chcemy zobaczyć grymasu niezadowolenia na twarzy dziecka.
My rodzice…  odpowiedzialni, dorośli  ponownie musimy zdać egzamin – rzecz jasna na 6-stkę.
Przeczytaj całość

Bezpieczne zabawki

21-08-2016Wyświetleń: 333
Bezpieczeństwo zabawekKupując zabawki dla naszej pociechy za wszelką cenę staramy się sprawić dziecku radość zapominając często o najważniejszej kwestii jaką jest bezpieczeństwo.
Wchodząc do dobrego sklepu z zabawkami Kliknij tutaj faktycznie można dostać zawrotu głowy. Właśnie ta różnorodność kolorystyczna, mnogość postaci z bajek oraz funkcjonalność zabawek jest decydującym aspektem przy wyborze produktu.
Czy na pewno słusznie?
Przeczytaj całość

Zabawki Wader

20-07-2016Wyświetleń: 966
Solidność i bezpieczeństwo tak w skrócie można by było sprecyzować produkty polskiego producenta firmę Wader. 
Jeśli już jesteś rodzicem lub zostaniesz nim wkrótce staniesz przed nie lada wyborem na jakie zabawki się zdecydować żeby zapewnić swojej latorośli bezpieczeństwo oraz godziny nieprzerwanej zabawy jednocześnie.
Z odpowiedzią szybko przyjdzie Ci Polska firma zabawek Wader.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej

Blog

ŚWIAT ZABAWEK WADER - NASZE MARKI

WADER, a raczej "WADER-WOŹNIAK sp. z o.o." obecnie prowadzony przez braci Woźniak liczy sobie już ponad  27 lat. Ten w 100% polski producent zabawek należy do ścisłej czołówki europejskich producentów zabawek z tworzywa sztucznego dla najmłodszych dzieci! Jest także jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży dziecięcej.
Przeczytaj całość

NASZE MARKI- CLEMENTONI

Nasze Marki - Clementoni
Zabawa to poważna sprawa. Nigdy nie powinniśmy przestawać się bawić, szczególnie gdy już stajemy się dorośli. Firma  powstała, aby pomóc dzieciom uczyć się poprzez wspieranie ich rozwoju za pomocą języka, który znają najlepiej i co przychodzi do nich w sposób naturalny - za pomocą zabawy.
Przeczytaj całość

NASZE MARKI- DUMEL.

Zabawki firmy DUMEL pobudzą wyobraźnię dziecka poprzez możliwość beztroskiej zabawy i wykorzystania jego niekończących się pomysłów. Każda  zabawka wykonana jest z najwyższej jakości surowców, odpowiada europejskim normom bezpieczeństwa oraz posiada certyfikat CE dzięki temu jest bezpieczna dla dziecka. Zabawki ,które będą z Waszym dzieckiem od dnia narodzin do momentu kiedy stanie się samodzielne.

Postaramy się Wam przybliżyć zabawki firmy Dumel.


 
Przeczytaj całość
Opinie o sklepie