wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » O CO CHODZI Z TYM BUJANIEM ?
Kontakt
 • ImperiumZabawek.plNasze sklepy:

  - WARSZAWA -
  ul. Myśliborska 85
  tel. 511 79 49 29
  Pon - Pt 9.00 - 19.00
  Sob 10.00 - 15.00

  - WARSZAWA -
  ul. Myśliborska 53
  tel. 504 212 282
  Pon - Pt 9.00 - 17.00
  Sob 10.00 - 14.00
 • E-mail:sklep@imperiumzabawek.pl
 • Telefon511 79 49 29
Opinia o produkcie
Jednym słowem po prostu super. Moi synkowie mają kilka samochodów Wadera. Zabawki są bardzo wytrzymałe. Najstarsze samochody maja 4 lata i nadal są w…
Ocena produktu 5/5
Producenci
Systemy płatności
 • eserivce
 • Dotpay

O CO CHODZI Z TYM BUJANIEM ?

Data dodania: 15-05-2019 Wyświetleń: 118

Dlaczego dzieci lubią się huśtać? Dlaczego bujanie jest takie przyjemne? Czy kołysanie ma na nas korzystny wpływ?

Dzieci chórem przytakną na te pytania, większość z dorosłych zapewne też. Co zatem dzieje się z nami, że sam fakt bujania przynosi radość, przyjemność i poczucie błogości?

Wszystko to sprowadza się, jak piszą o tym psychologowie, do wczesnego dzieciństwa, a nawet do życia płodowego, kiedy będąc jeszcze w brzuszku było najbezpieczniej i najlepiej na świecie, a później ręce mamy i taty dawały ukojenie.  Stąd właśnie te kojące uczucie błogości i działanie huśtania.

Bujanie to najlepsza stymulacja zmysłów, jaką możemy zapewnić maluchowi. Nie dość, że rozwija, uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa, pomaga zbudować między rodzicem a dzieckiem niepowtarzalną więź.

Huśtanie wpływa na rozwój układu przedsionkowego – czyli część systemu nerwowego, odpowiedzialną za zmysł równowagi oraz koordynację ruchową, która to swój najintensywniejszy rozwój przechodzi w pierwszych dwóch latach życia dziecka. To właśnie ten układ pozwala maluchowi opanować trudną sztukę skakania na jednej nodze, chodzenia po krawężniku czy jeżdżenia na rowerze. Badania pokazują też, że przyspiesza rozwój motoryczny dziecka – te bujane szybciej siadają, raczkują, stawiają pierwsze kroki.

A my sami przecież uwielbiamy możliwość relaksu w hamaku czy dużej ogrodowej huśtawce. Ładujemy wtedy energię i wyciszamy się.

Podsumowując  temat bujania, odniesiemy Państwa do naszych produktów dostępnych na stronie Imperium Zabawek. Oferujemy huśtawki i bujaczki do ogrodu i do naszych domów, czy mieszkań. Każdy Malec z pewnością odnajdzie coś dla siebie, co przyniesie radość i wywoła uśmiech na małych buziaczkach. A wiadomym jest, że szczęśliwe dziecko, to szczęśliwi rodzicie i odwrotnie. Pamiętajmy przy tym i o sobie, że kiedy dziecko zajmie się, choć na chwilę bujaniem – my także mamy chwilę dla siebie, na kawę, na książkę, na małe co nieco…;)

Przyjemnego bujania…
alt


Przejdź do strony głównej

Blog

A CO JEŚLI PADA ???

Mówi się, że nie ma złej pogody, aby wyjść z domu :] Wystarczy, że dobrze się ubierzemy i w każdym momencie możemy wyjść na dwór. To prawda, ale.. co jeśli za oknem naprawdę nie jest fajnie i zupełnie nie mamy ochoty wyjść?

Przeczytaj całość
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl