wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » CIAŁO LUDZKIE
Strona główna » Blog » CIAŁO LUDZKIE

CIAŁO LUDZKIE

Data dodania: 17-02-2020
„Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce” (Terencjusz)

Edukację związaną z anatomią człowieka dobrze jest zacząć jak najwcześniej.
Rodzice bardzo często skupiają się na nauce literek, cyferek. Wynika to zarówno z przekonania o niewystarczającej wiedzy, jak również z braku czasu.
Tymczasem jest dużo pomocy dydaktycznych w postaci książeczek, kart, gier, puzzli itp., które z powodzeniem wesprą rodziców w pracy z dzieckiem.
Warto oswajać dzieci z tym tematem jak najwcześniej. Może wśród tych maluchów jest przyszły lekarz? Ktoś, kto wynajdzie jakiś ważny lek albo uratuje nie jedno życie! Zastanawialiście się nad tym? Także z praktycznych względów istotne jest, aby dzieci znały i potrafiły wskazywać części ciała. Gdy coś boli albo w czasie choroby, komunikacja i zdiagnozowanie będzie znacznie łatwiejsze.  
Już dla rocznych smyków są zestawy wspomagające naukę. My możemy polecić Moje ciało moją pierwszą książeczkę do czytania i grania z Trefl Baby. klik
alt  alt        alt
W pudełku znajduje się harmonijkowa książeczka, gra, układanka, karty zadań oraz instrukcja z inspiracjami zabaw. Ładna szata graficzna, zabawne rymowanki ułatwiające zapamiętywanie i karty zadań dające wiele możliwości wykorzystania. Wszystko to dopasowane poziomem dla najmłodszych.

Od czwartego roku życia mamy do zaoferowania 3 pozycje. Różnią się szczegółami.
Najprostsza z nich to Puzzle – części ciała od Alexandra. klik
alt    alt
Podstawowe elementy to ciało chłopca do ułożenia. Pozostałe, mniejsze puzzle zawierają części ciała z opisami, które należy połączyć w odpowiednich miejscach z dużą ilustracją. Zabawa uczy podstaw anatomii, rozwija spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia.


Kolejna, jeśli chodzi o stopień trudności to pozycja Ciało człowieka od Trefla z serii Mały Odkrywca. klik
alt  alt
Na produkt składają się 4 pięcioelementowe układanki, 24 żetony skojarzeń, jak również scenariusze i propozycje zabaw do wykorzystania przez rodziców. Jest to gra w skojarzenia związane z organizmem i jego fizjologią. Dzięki niej dzieci poznają wewnętrzną budowę człowieka, ale także pobudzają wyobraźnię oraz poszerzają zasób słów.


Trzecią pozycją i najbardziej zaawansowaną jest Moje Ciało od Trefla. klik
alt   alt
Są to puzzle edukacyjne - 40 elementów. Sympatyczny obrazek przedstawia chłopca (z narządami wewnętrznymi) i dziewczynkę (z częściami ciała) znajdujących się na plaży nad jeziorem. Do każdego elementu dopisane są ciekawostki z nim związane. Dzieci mogą na przykład, dowiedzieć się dlaczego robi nam się gorąco, gdy biegamy, gdzie znajduje się najdłuższa kość w naszym ciele, ale również poznać powód, dla którego zmniejsza nam się ilość kości w dorosłym życiu. Układając te puzzle, dowiedzą się w jak fascynujący sposób działa ich ciało.


Od 6 roku życia możemy polecić grę edukacyjną Ciało człowieka od Kapitana Nauki. klik
alt   alt    alt
To doskonała pozycja wprowadzająca bądź wspierająca w nauce biologii, a także przydatna w życiu codziennym. Gra zawiera planszę do gry, plakat, 14 kart do gry obserwacyjnej, 41 kart z pytaniami,  4 pionki i kostkę do gry.

Podczas rozgrywki dzieci zdobywają wiedzę na temat ludzkiego ciała, ćwiczą również spostrzegawczość i koncentrację.

Kolejną ciekawą propozycją dla 6 latków i starszych jest gra Operacja od Hasbro. klik
alt  alt  alt
W zestawie znajdziemy planszę, pincetę, 13 plastikowych elementów oraz instrukcję. W tej grze mamy za zadanie wykonać operację usunięcia różnego rodzaju przedmiotów z ciała Sama. Bawiąc się w chirurga dziecko uczy się koncentracji, precyzji i cierpliwości. Ma też doskonały trening manualny. Gra zapewnia dużo śmiechu, a przy tym niebywałą zaletą jest to, że nasza pociecha może w nią grać sama.


Starszym dzieciom (od 9 roku życia) polecimy świetną pozycję od Clementoni. Zestaw Ciało człowieka z serii Naukowa Zabawa. klik
alt   alt   alt     alt
W pudełku znajdziemy elementy modelu DNA, szkielet i organy wewnętrzne ludzkiego ciała, podstawę szkieletu oraz ilustrowaną instrukcję. Jest to świetna propozycja wprowadzająca w świat ludzkiej anatomii i medycyny. Doskonałe wsparcie w nauce biologii, ale także fantastyczna zabawa. Mnóstwo frajdy sprawi składanie szkieletu i podwójnej helisy DNA. Dodatkową zaletą jest uzupełnienie i uatrakcyjnienie wiedzy za pośrednictwem strony internetowej. Tam bowiem znajdziemy wirtualną animację i interaktywną anatomię.


Jak widzicie jest wiele pomocy dydaktycznych, którymi można się posiłkować, by zabrać dzieci w fascynującą podróż w głąb ludzkiego ciała.
Wymienione zestawy można wykorzystywać do pracy z dziećmi metodą Montessori.
Gorąco zachęcamy do wspólnej pracy, odkrywania tajemnic i zgłębiania tematu.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Blog

CIAŁO LUDZKIE

„Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce” (Terencjusz)
 Może wśród maluchów jest przyszły lekarz? Ktoś, kto wynajdzie jakiś ważny lek albo uratuje nie jedno życie! Zastanawialiście się nad tym? Także z praktycznych względów istotne jest, aby dzieci znały i potrafiły wskazywać części ciała. Jak coś boli albo w czasie choroby, komunikacja i zdiagnozowanie będzie znacznie łatwiejsze.
Przeczytaj całość

WALENTYNKI

W dzień św. Walentego czy najważniejszy jest prezent, który wręczymy? My uważamy, że pamięć i czas, jaki możemy poświęcić bliskiej osobie. W pośpiechu dnia codziennego często przestajemy być ze sobą. Warto zatem chociaż ten dzień spędzić razem. Świetnym miejscem na rozpoczęcie jest kuchnia.
Tradycja mówi, że droga do serca prowadzi przez żołądek. Jednym z najlepszych afrodyzjaków jest oczywiście czekolada.
Przeczytaj całość
Opinie o sklepie