Zadzwoń do nas
(PN-PT 8.00-16.00)
ImperiumZabawek.pl
Szukaj
Panel klienta
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » ZABAWA KLOCKAMI MA POZYTYWNY WPŁYW NA ROZWÓJ MALUCHA
Strona główna » Blog » ZABAWA KLOCKAMI MA POZYTYWNY WPŁYW NA ROZWÓJ MALUCHA

ZABAWA KLOCKAMI MA POZYTYWNY WPŁYW NA ROZWÓJ MALUCHA

Data dodania: 28-10-2020
Klocki dla dzieci

Czy wiecie, że zabawa klockami pozytywnie wpływa na rozwój malucha?

 

Podczas zabawy klockami, dzieci rozwijają szereg umiejętności związanych z małą motoryką i koordynacją wzrokowo-ruchową. Uczą się właściwie trzymać klocek, móc nim manipulować i precyzyjnie go umieścić. W późniejszym okresie będzie to miało pozytywny wpływ na naukę pisania.
Odwzorowanie budowli usprawnia procesy poznawcze takie jak pamięć, uwagę oraz percepcję. Podczas zabawy dziecko coraz dłużej utrzymuje skupienie i koncentruje się na jednej tylko aktywności. Jest to niezwykle istotne w czasach, kiedy coraz młodsze dzieci bombardowane są silnymi bodźcami z zewnątrz, których nie są jeszcze gotowe przyswoić, ponieważ ich integracja sensoryczna jest jeszcze nie w pełni wykształcona.

KLOCKI BABY BLOCKS                                            KLOCKI BABY BLOCKS

Czasem podczas tworzenia konstrukcji z klocków zdarza się, że zabraknie któregoś kształtu lub koloru. Wówczas pokonanie trudności związanych z ukończeniem budowli, wywiera pozytywny wpływ na umiejętność rozwiązywania problemów. Budowanie klocków pozytywnie wpływa na wykształcenie się cierpliwości oraz uczy skupienia i koncentracji. Za to efekt końcowy daje dziecku niezwykłą satysfakcję. Poprzez tworzenie własnych budowli, dzieci nabywają poczucia decyzyjności i wpływu na otoczenie, co jest bardzo ważne na tym etapie rozwoju. Same decydują gdzie i w jaki sposób umieścić dany klocek, z czego później są bardzo dumne i zadowolone. Budując swoje konstrukcje z klocków dzieci uczą się samodzielności i kreatywności. Zabawa klockami nigdy się nie nudzi i rozwija dziecięcą wyobraźnię. Dla przedszkolaków istotne jest nadanie klockom wartości symbolicznych kiedy to stają się statkiem, rakietą, telefonem, czy elementami wyposażenia domu podczas zabawy. Wspólna zabawa pomaga kształtować odpowiednie postawy społeczne, uczy współdziałania i odgrywania ról społecznych.

 
KLOCKI WADER MIDDLE BLOCKS


Jest wiele zabaw do których możemy użyć klocków:
- Budowanie klockowych zwierzątek do własnego ZOO
- Budowanie trasy dla samochodów i pokonywanie jej bez dotknięcia
- Liczenie klocków i grupowanie pod względem ilości – nabywanie świadomości pojęć „mniej” oraz „więcej”
- Grupowanie do zbiorów klocków podobnych pod względem kolorów bądź wzorów


Zachęcamy do zabawy klockami. To doskonały pomysł na miłe spędzenie czasu!
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Opinie o nas