wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » BAWIĆ SIĘ JEST RZECZĄ LUDZKĄ?
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Kontakt
 • ImperiumZabawek.plNasze sklepy:

  - WARSZAWA -
  ul. Myśliborska 85
  tel. 511 79 49 29
  Pon - Pt 9.00 - 19.00
  Sob 10.00 - 15.00

  - WARSZAWA -
  ul. Myśliborska 53
  tel. 504 212 282
  Pon - Pt 9.00 - 19.00
  Sob 10.00 - 14.00
 • E-mail:sklep@imperiumzabawek.pl
 • Telefon22 889 00 11
Opinia o produkcie
Wywrotka ma odczepianą pakę co jest plusem przy przechowywaniu tego produktu. Zabawka wykonana z trwałego plastiku. Dziecko bawi się nią dużo a mimo to…
Ocena produktu 5/5
Producenci
Systemy płatności
 • eserivce
 • Dotpay

BAWIĆ SIĘ JEST RZECZĄ LUDZKĄ?

Data dodania: 02-08-2018 Wyświetleń: 240 Zabawa to aktywność sięgająca najgłębszych początków ludzkości. Z antropologicznego punktu widzenia nie istnieje społeczność (kultura, cywilizacja), której członkowie nie znaliby zabawy. Zabawa to nie tylko rozrywka to przede wszystkim rozwój i edukacja. Treść zabaw  jest ściśle związana z otaczającą rzeczywistością.

altalt
Z pojęciem zabawy wiążą się specyficzne cechy. Po pierwsze zabawa jest działaniem dobrowolnym, w którym zarówno udział jak i rezygnacja z niego, są całkowicie zależne od chęci uczestników. Po drugie zabawa stanowi zamkniętą rzeczywistość, rozgrywającą się we własnej przestrzeni, oddzielonej od „normalnego” życia. Podczas gier i zabaw uczestnicy mogą być kim chcą, niezależnie od realnego życia; księżniczką, lekarzem, zbójem. Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest przyjęcie i przestrzeganie pewnych zasad i konwencji. Mimo wszystko zabawa zawiera element niepewności – jej przebieg i wynik nie może być z góry ustalony. Inną cecha zabawy jest bezproduktywność; podczas zabawy nie powstają nowe dobra ani nie pomnażają się pieniądze.

altalt

Zabawa nie jest specyficzną czynnością gatunku ludzkiego. Bawią się również zwierzęta. Ale tak jak w przypadku  człowieka, treść zabaw zwierząt jest ściśle związana z rozwojem oraz z ich przyszłym dorosłym życiem. Również w przypadku zwierząt zabawa zachowuje swoje cechy takie jak dobrowolność, fikcyjność czy bezproduktywność.

 Zwierzęta eksperymentują badając właściwości fizyczne własnego ciała; próbują różnych pozycji i ruchów, co przygotowuje je do właściwej nauki chodzenia, latania czy skakania. Ciekawość popycha młode zwierzęta do dotykania, gryzienia, dziubania wszystkiego co znajdzie się w zasięgu wzroku, łapek, dzioba...


altalt

 
Młode drapieżniki bawią się w łapanie zdobyczy - może to być pościg i chwytanie zwierzęcia tego samego gatunku (najczęściej rodzeństwa lub rodziców, kuzynów), lub zdobycz pozorna nawet martwa, którą zwierzątko samo wprawia w ruch. Jest to polowanie na niby, bo nie kończy się zabiciem przeciwnika ani jego konsumpcją.

altalt

Pozorne walki młodych i dorosłych mają na celu zaprawianie się w prawdziwych bojach.
Wśród zabaw naśladowczych i społecznych można wymienić wspólny bieg nie spłoszonych stad lub zaczątki korowodów u żurawi.


altalt
Bawią się również dorosłe osobniki. Nie bez powodu w zagrodach zwierząt w ZOO umieszcza się zabawki; huśtawki, piłki, różne elementy, a sklepy zoologiczne oferują mnóstwo zabawek dla zwierząt.


Pęd do zabawy i nauki ma wspólne źródło: ciekawość i potrzebę ruchu; to sugeruje, że bawić się mogą osobniki dostatecznie rozwiniętych ewolucyjnie gatunków — ssaki i niektóre ptaki.

Czyli bawić się jest rzeczą ssaczą i ptasią!altalt
 
Wielu chwil spędzonych na zabawie życzy zespół


     alt
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Blog

A CO JEŚLI PADA ???

Mówi się, że nie ma złej pogody, aby wyjść z domu :] Wystarczy, że dobrze się ubierzemy i w każdym momencie możemy wyjść na dwór. To prawda, ale.. co jeśli za oknem naprawdę nie jest fajnie i zupełnie nie mamy ochoty wyjść?

Przeczytaj całość

ŚWIAT ZABAWEK WADER - NASZE MARKI

WADER, a raczej "WADER-WOŹNIAK sp. z o.o." obecnie prowadzony przez braci Woźniak liczy sobie już ponad  27 lat. Ten w 100% polski producent zabawek należy do ścisłej czołówki europejskich producentów zabawek z tworzywa sztucznego dla najmłodszych dzieci! Jest także jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży dziecięcej.
Przeczytaj całość
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl