wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Zabawki Edukacyjne » Zabawki Montessori
Strona główna » Zabawki Edukacyjne » Zabawki Montessori

Zabawki Montessori

Metoda Montessori – system wychowawczy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, który został stworzony przez włoską lekarkę Marię Montessori. Kładzie ona nacisk na indywidualny rozwój dziecka oparty na kreatywności i samodzielności.
Zabawa to w rzeczywistości praca pozwalająca maluchom na poznawanie świata, który je otacza oraz chłoniecie go wszystkimi zmysłami.
Maria Montessori twierdziła, że wychowanie dziecka powinno być obserwowaniem, wspieraniem i pomocą w jego rozwoju. Rodzic czy inny opiekun pełni rolę nauczyciela, który motywuje dziecko do działania.
Odpowiednio pokierowane maluchy będą dążyć do samodzielności oraz odpowiedzialności. Będą cierpliwe w swoich staraniach, nie będą się poddawać. Dzieci mogą wykazywać się dużą dawką empatii a także chęcią niesienia pomocy innym.
Zabawki oraz wszelkie pomoce naukowe powinny zachęcać dziecko do aktywności, ćwiczenia motoryki oraz kreatywnego myślenia.
Zabawki wykorzystywane w nauczaniu metodą Montessori powinny być proste, estetyczne i starannie wykonane, dobre jakościowo, przedstawiające świat rzeczywisty - takie aby dziecko mogło się na nich w pełni koncentrować.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje
Wiek

Blog

CIAŁO LUDZKIE

„Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce” (Terencjusz)
 Może wśród maluchów jest przyszły lekarz? Ktoś, kto wynajdzie jakiś ważny lek albo uratuje nie jedno życie! Zastanawialiście się nad tym? Także z praktycznych względów istotne jest, aby dzieci znały i potrafiły wskazywać części ciała. Jak coś boli albo w czasie choroby, komunikacja i zdiagnozowanie będzie znacznie łatwiejsze.
Przeczytaj całość

WALENTYNKI

W dzień św. Walentego czy najważniejszy jest prezent, który wręczymy? My uważamy, że pamięć i czas, jaki możemy poświęcić bliskiej osobie. W pośpiechu dnia codziennego często przestajemy być ze sobą. Warto zatem chociaż ten dzień spędzić razem. Świetnym miejscem na rozpoczęcie jest kuchnia.
Tradycja mówi, że droga do serca prowadzi przez żołądek. Jednym z najlepszych afrodyzjaków jest oczywiście czekolada.
Przeczytaj całość
Opinie o sklepie